Najpopularniejsze ławki parkowe

0
Najpopularniejsze ławki parkowe

 

W ciepły wiosenny dzień miło jest wybrać się na przechadzkę do parku, by pooddychać tam balsamicznym powietrzem świeżo rozkwitłej zieleni. A gdy znajdziemy zaciszne miejsce , warto jest usiąść na jednej z parkowych ławeczek i poczytać trochę. Usiądziemy na ławce określonego kształtu i koloru, którą ktoś kiedyś wybrał z przeznaczeniem dla tego miejsca. A form i rodzajów ławek i ławeczek jest nadzwyczaj wiele.

Jeśli szukamy kształtu bardziej klasycznego i tradycyjnego warto bliżej przyjrzeć się „Ławce żeliwnej parkowej”. Wygięta w przyjemny dla oka i ciała łuk, skusi spacerowicza wysmakowaną formą. Siedzisko łagodnie przechodzi w oparcie i wykonane jest z drewnianych świerkowych listewek o kolorze mahoniowym. Czarne żeliwne nóżki są bogato zdobione, co nadaje ławce nieco romantyczny charakter. Drewno zabezpieczono farbą akrylową lub lakierobejcą , natomiast elementy żeliwne zabezpieczono farbą antykorozyjną, co wpływa na jakość i trwałość produktu.

Innym modelem klasycznym będzie ” Ławka królewska 2 Baster”. Siedzisko wykonane zostało z trwałego drewna sosnowego , natomiast podparcie stanowią mocne, żeliwne stelaże Solidna konstrukcja modelu zapewnia bardzo długie użytkowanie. Całą ozdobę ławki stanowią ażurowe wycięcia w podstawach ławki, co nadają jej lekki i szlachetny design. Ławki te występują w dwóch modelach: podstawowym oraz z dodatkowymi podłokietnikami . Listwy siedziska wykonane są bardzo dokładnie i dla ochrony przed słońcem, deszczem i wiatrem pokryte są trzema warstwami bejcolakieru lub maluje się je na biało. Ławkę można przykręcić do podłoża.

ladna

Formą pośrednią pomiędzy designem nowoczesnym a klasycznym będzie „Ławka parkowa |P-1”. Model wygląda solidnie i elegancko. Siedzisko i oparcie zbudowane jest z malowanych lakierobejcą desek jodłowych, podstawa konstrukcji wykonana jest z ocynkowanej i malowanej proszkowo stali.Oparcie dla łokci zbudowane jest na formie kwadratu, co tworzy niezykle ciekawy wizualnie efekt. Model idealnie wkomponuje się w środowisko miejskie, w otoczenie kin i kawiarni.

Jeśli ktoś gustuje natomiast w formach bardziej nowoczesnych, powinien zwrócić uwagę na „Ławkę betonową Oslo II”. Siedzisko i oparcie wykonano z drewna świerkowego , malowanego farbą akrylową lub lakierobejcą o kolorze mahoniowym. Konstrukcja ławki opiera się na dwóch betonowych półokręgach, które mogą być mocowane do podłoża za pomocą kołka rozporowego lub kotwy. Całość tworzy niebanalny wizualnie efekt. Ławka ta świetnie wyglądać będzie na promenadach miast lub w otoczeniu galerii handlowych.

Zupełnie nowoczesny kształt cechuje „Ławkę siatkową”. Idealnie pasować będzie w otoczenie szkół, ośrodków wychowawczych czy przedszkoli. Świetnie sprawdzi się na terenie osiedli mieszkaniowych. Ławka cała wykonana jest ze rurek stalowych, ocynkowana ogniowo i pomalowana na zielono. Siedzenie i oparcie modelu wykonano z kraty drucianej, ławkę można mocować do podłoża. Trwała i solidna będzie odporna na działanie czynników zewnętrznych a także dobra w użytkowaniu dla młodzieży i dzieci.

Ogrodowe inspiracje: http://www.eco-market.pl/lawki-parkowe

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website

*