Elementy małej architektury

0
Elementy małej architektury

Mała architektura – jest to zespół mniejszych obiektów budowalnych, które są wznoszone w ramach planu zagospodarowania przestrzennego danego terenu.

 

Obiekty małej architektury:

 

– miejsca kultu religijnego takiego jak: kapliczka, figura, krzyż przydrożny,

– architektura ogrodowa: altany, posąg, fontanna.

– obiekty użytkowe takie jak piaskownica, słupki czy huśtawka oraz wiele innych.

 

Ławki i stoły

 

Ławka miejsca czy parkowa to idealne miejsce żeby można było nawiązać znajomości, odpocząć albo poczytać książki. To, dlatego zaprojektowanie ławek jest tak ważne i trzeba zadbać tutaj o wygodę, funkcjonalność oraz o wygląd.

-jeśli szukać ławki z betonu do nowoczesnego biura czy galerii handlowe to sprawdzać nasze produkty. Oferujemy ławki Intal oraz Vega czy ławki metalowe z oparciem Boston.

– jeśli urządzasz starówkę to mamy dla ciebie ofertę na ławki w klasycznym stylu takie jak Savona, które nadadzą temu miejscu niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru.

 

Kosz na śmieci

 

Piękno to przede wszystkim brak śmieci, dlatego w miastach bardzo ważnym elementem są kosze na śmierci. To one wpływają na poprawienie krajobrazu. Spełniają swoją funkcje bardzo dobrze o ile są dobrze ustawione.

– drewno z betonem, a może stal? Trudno czasem się zdecydować na to, co najlepsze. Do wyboru mamy kosze stalowe Boston oraz kosze betonowe Agora.

– nowoczesny kosz to niesamowity design, dlatego mamy w ofercie kosze Intal, Vega czy Brno lub Haga. Mogą one być ze stalowym słupkiem albo z daszkiem czy bez.

W krajobraz zieleni wpisują się również donice parkowe, które z jednej strony dają możliwość opieki nad roślinami, a z drugiej strony są niesamowicie estetyczne. Nawet w ruchliwym mieście można mieć namiastkę zieleni.

– potrzebujesz betonowych donic na kwiaty, które są odporne na uszkodzenie? Sprawdź naszą ofertę,

– znajdziesz u nas donice okrągłe, kwadratowe, a nawet prostokątne.

 

Clipboard11

 

Osłona dla drzewa

 

Rośliny muszą mieć specjalną ochronę, dlatego stworzyliśmy specjalne osłony na drzewa, które gwarantują im swobodny rozwój.

– nasza oferta obejmuje osłony w różnych kształtach, co pozwala na lepsze dopasowanie ich do własnych potrzeb,

– osłony wykonane są z odpornych materiałów.

 

Stojaki na rowery

 

Miasto, które jest nowoczesne musi współgrać z mieszkańcami i musi im dawać dokładnie to wszystko, czego potrzebują. To oznaczana, że musi być przyjazne również dla rowerzystów. Projektując rozkład ulic, parków czy całych osiedli trzeba będzie uwzględnić miejsca, które będzie bezpieczne dla stojaków na rowery. Stworzenie takiego miejsca jest bardzo ważne, bo osoby jeżdżące na rowerach mogą poczuć się bardziej komfortowo.

– stojaki miejsce pozwalają na ustawienie nawet dziesięciu rowerów, ważny jest odpowiedni uchwyt, który gwarantuje bezpieczeństwo rowerowi,

– łączymy w stojakach rowerowych praktyczność wraz z oryginalnością, co daje bardzo dobre efekty i idealnie komponuje się z architekturą danego miejsca. To jest bardzo ważne żeby nawet stojaki rowerowe pasowały do całości. Wtedy mała architektura będzie jeszcze ciekawsza.

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website

*