Jakie donice kupić do parku?

0
Jakie donice kupić do parku?

Spędzając czas w określonym środowisku, w mieście, w parku czy w innym miejscu gdzie odpoczywamy lub pracujemy, chłoniemy zawsze otaczającą nas rzeczywistość. Zwracamy uwagę na architekturę budynków i zagospodarowanie przestrzenne wokół nas. Elementem dekoracyjnym w parku lub na skwerze zieleni będą na pewno donice, w których kwitną kwiaty lub rosną ozdobne krzewy. Do określonej przestrzeni możemy dopasować wybrany rodzaj donic, obecnie możemy szeroko wybierać w kształcie, wielkości, materiale i sposobie wykonania określonego modelu.

Donice drewniane pięknie będą się prezentować w każdej przestrzeni, na pewno wyjątkowo wyglądać będą także w ogrodach botanicznych, na skwerach dużych metropolii i we wnętrzach galerii handlowych. Modelem któremu można się bliżej przyjrzeć jest „Donica parkowa Pasaż I”.Jest to donica stalowo – drewniana z podstawą betonową, elementy stalowe są ocynkowane i malowane proszkowo . Część drewniana wykonana jest z listewek świerkowych, malowanych farbą akrylową lub lakierobejcą na kolor mahoniowy. Donica posiada wkład plastikowy w kolorze grafitowym.Okrągły kształt donicy i wykończenie drewnem decydują o klasycznym designie tego modelu. Siostrzanym modelem w stosunku do poprzedniego będzie „Donica parkowa Rust 1”. Nie ma ona podstawy betonowej ale posiada ozdobną stopę żeliwną, zabezpieczoną farbą antykorozyjną. Donica ta wygląda klasycznie i elegancko.

Clipboard08

W zadbanym parku miejskim przyciągnie oko spacerowicza ” Donica betonowa D6″. Ujęta w ciekawą bryłę sześcianu emanuje interesującym wyglądem. Ozdobiona malowanym pasem w dowolnie wybranym kolorze będzie stanowić ciekawe uzupełnienie każdego skweru zieleni .

Szukając betonowych donic możemy wybrać również kształty okrągłe lub owalne a tymi cechują się modele „Donicy betonowej D2” oraz „Donicy betonowej D1”.Ta pierwsza posiada ozdobny malowany pośrodku pas, można zlecić wykonanie donic z grysu granitowego, sjenitowego, biało-czarnego, kamienia rzecznego i kamienia rzecznego malowanego na czerwono. Donice te doskonale będą ozdabiać place zabaw i skwery miejskiej zieleni.

Można się także zdecydować na donice metalowe. Na szczególną uwagę, ze względu na ciekawy wygląd , zasługuje okrągła „Donica Parkowa Olimp II”. Jest to donica wykonana ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo. Na charakterystyczny design wpływa dodanie ozdobnej stopy żeliwnej, zabezpieczonej farbą antykorozyjną. Bardzo podobnym modelem jest „Donica Parkowa Pasaż II”. Również charakteryzuje się eleganckim, okrągłym kształtem, ale nie posiada stopy lecz betonową podstawę z grysu płukanego . Donice te będą szczególnie efektownie prezentować się na promenadach w galeriach handlowych.
Jeśli szukamy prostego i popularnego kształtu wybierzmy „Donicę betonową D 5”. Bryłę stanowi wydłużony , otwarty z góry sześcian. Wykonany może być z grysu granitowego, sjenitowego, biało-czarnego, kamienia rzecznego lub kamienia rzecznego malowanego na czerwono. Donica ta świetnie dopełni architekturę miejską , doskonale wygląda w parkach i alejkach .

Więcej inspiracji na donice parkowe: eco-market.pl

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website

*