Wszystko o ławkach ogrodowych

0
Wszystko o ławkach ogrodowych

Dobrze dobrane meble będą w idealny sposób uzupełniać cały ogród. Muszą być nie tylko wygodne, ale przede wszystkie trwałe i co ważniejsze estetyczne. Bardzo często wybierając meble ogrodowe szukamy leżaków i krzeseł, a przecież najważniejszym elementem są ławki. Ławka jest na tyle uniwersalna, że pasuje do parku, skweru, ale również do ogrodu.

 

Ławka kojarzą nam się z miejscem odpoczynku. Można na nich usiąść i posiedzieć tyle ile chcemy i ile mam na to czasu. W ogrodzie, kiedy przychodzi wieczór, a my mamy dużo czasu to możemy go spędzić właśnie na ławce w naszym pięknym ogrodzie.

 

Ławki parkowe to element architektury, który zna każdy z nas. Po spacerach siadamy żeby sobie trochę odpocząć i porozmawiać albo poczytać książki. Ławki są bardzo wygodne i bardzo funkcjonalne. Połączenie drewna i stali w ofercie ławek to idealny pomysł. Daje to niesamowite efekty i nie psuje krajobrazu. Do wyboru jest wiele rodzajów ławek posiadających oparcia boczne, tylne czy nawet dwustronne. Przebywanie na świeżym powietrzu siedząc na wyjątkowej ławce staje się jeszcze bardziej przyjemne. Ławki parkowe mają specjalne mocowanie, które umożliwia ich przesuwanie. Dodatkowo wykonane są z najlepszych materiałów odpornych na uszkodzenia.

 

Najlepsze ławki ogrodowe

 

Ławka, która ma być przez nas kupiona musi być przede wszystkim bardzo wygodna. Wygoda to odpowiedni profil i powierzchnia do siedzenia wraz z oparciem. Ważny jest kąt oparcia i siedzenia, bo on wpływa na komfort. W sprzedaży są również wersje bez oparcia, ale siedzenie na takiej ławce nie jest dobre dla naszego kręgosłupa. Ławka powinna być wykonana tylko z najlepszych materiałów, które będą bardzo odporna na warunki atmosferyczne. Tylko wtedy ławka będzie służyła nam przez długie lata. Wybierając ławkę trzeba sprawdzać również jest walory estetyczne. Ławka ma się idealnie komponować z otoczeniem, a nie ma je zepsuć.

 

Clipboard03

 

Jakie są rodzaje ławek?

 

Można spotkać ławki z oparciem lub bez oparcia. Kolejny podział, który jest bardzo popularny to zastosowane do produkcji materiały. Najczęściej spotykamy takie ławki, które mają połączenie drewna i metalu. Konstrukcja jest wykonana z bardzo dobrego metalu, a siedzisko jest drewniane. Zastosowane drewno jest bardzo odporne na wilgoć, szkodniki oraz odkształcenia. Bardzo często do produkcji ławek używa się drewna sosnowe, świerkowe czy bukowego. Można również spotkać bardzo egzotyczne gatunku drzew jak eukaliptus czy teak. W Polsce ze względu na niską cenę popularne jest drewno świerkowe. Niestety jest ono bardzo nietrwałe, dlatego lepiej zainwestować w drewno sosnowe albo dębowe. Akcja to bardzo twarde drewno, dlatego z niego powstają bardzo ładne ławki. Są one odporne na grzyby, pleśń, promienie UV i wszystkie warunki atmosferyczne. Drzewa egzotyczne ma też wiele zalet, bo jest bardzo trwałe, ale niestety jest też o wiele droższe w zakupie, dlatego wiele osób decyduje się na zakup ławek wykonanych z krajowego drewna. Trzeba jednak pamiętać o jego staranniej i częstej konserwacji.

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website

*