Najpopularniejsze donice ogrodowe

0
Najpopularniejsze donice ogrodowe

 

Zakup donicy ogrodowej czy też donicy parkowej nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Musimy przede wszystkim zastanowić się, z jakiego materiału ma być wykonana donica. Na rynku dostępne są trzy podstawowe typy donic ogrodowych. Są to donice drewniane, betonowe oraz metalowe. Donice mają tez różne kształty – od okrągłych, poprzez prostokątne, na kwadratowych kończąc. Musimy też wiedzieć, jak dużej donicy będziemy potrzebowali. Aby wybór donicy ogrodowej stał się nieco prostszy, poniżej przedstawiam najpopularniejsze donice ogrodowe.

Na początek, przyjrzyjmy się donicy parkowej, wykonanej w większości z drewna. Donica Pasaż I, bo taka jest jej nazwa, jest okrągła a jej pojemność to 65 l. To też dość wysoka donica – jej wysokość to ponad 50 cm, zaś szerokość donicy wynosi 60 cm. Obudowa donicy wykonana jest z drewna w kolorze mahoniowym. Donica posiada betonowe, solidne dno a także jest wzmocniona elementami z blachy ocynkowanej, malowanej proszkowo. Środek donicy wyłożony jest wkładem plastikowym w kolorze grafitowym. Donica dodatkowo wsparta jest na ozdobnych nóżkach, także wykonanych z blachy ocynkowanej. Jej cena, adekwatna do jakości, wynosi 645 zł.

Kolejną donicą parkową, której się przyjrzyjmy będzie także okrągła ale betonowa donica ogrodowa. Wykonana jest z betonu płukanego klasy B25. Kolorystyka donicy to szary gres, z brązową podstawą. Donica jest nieco mniejsza od tej prezentowanej powyżej. Wysokość donicy to 40 cm, zaś jest nieco szersza od swojej poprzedniczki – szerokość tej donicy betonowej wynosi 70cm. Jej cena też jest nieco niższa, wynosi bowiem 376 zł.

betonowe2

Jeśli chodzi o donice ogrodowe metalowe, dobrym rozwiązaniem jest tutaj także donica okrągła, ze stalową obudową na betonowej postawie. Donica idealnie komponuje się z każdym otoczeniem, ze względu na uniwersalny kolor – obudowa w kolorze czarnym, będzie pasowała do każdego otoczenia. Betonowa podstawa z grysu płukanego zapewni stabilność. Ze względu na materiały z których donica jest wykonana, mamy gwarancję że jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych. Pojemność donicy to 65 l zaś jej średnica wynosi 68cm. Donica nie jest wysoka – jej wysokość sięga zaledwie 46 cm. Cena tej donicy ogrodowej to 424 zł.

Idealnym uzupełnieniem architektury miejskiej, może też być donica w kształcie prostokąta. Wykonana z betonu płukanego klasy B25, w kolorze szarym, będzie stanowiła idealne uzupełnienie każdego ogrodu. Długość donicy wynosi 120 cm dzięki czemu możemy w niej umieścić nawet kilka rodzajów roślin. Ta betonowa donica ogrodowa nie jest też wysoka – sięga zaledwie 40 cm. Taka sama jest też jej szerokość. Cena tej donicy ogrodowej wynosi 574zł.

Ostatnia z prezentowanych donic jest w kształcie kwadratu. Wykonana jest z betonu płukanego kolorze szarym ale możemy wybrać też inny z dostępnych kolorów grysu. Wymiary donicy to 60 cm x 60 cm, a jej wysokość wynosi 40 cm. Decydując się na tę donicę, musimy wziąć też pod uwagę jej masę – donica waży aż 130 kg. Cena natomiast jest relatywnie niska, jeśli weźmiemy pod uwagę jej jakość – wynosi ona 399 zł.

Leave a Reply

Name
Name*
Email
Email *
Website
Website

*